Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza geceli gündüzlü giriş fail ve izleme fail biriyseniz, örneğin 2 devir önce baktığınızda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çalındığını saptama etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çalındı demeden önce son bir arama de arkadaş, kardeş ya da hesabı izleme fail yakınlarımızdan arama sağlamlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere izleme ettiği kişsonra gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseriyetle kullanıcı adınızı değmeslektirmektedir, saldırganların sizin hesabınız kucakin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çalışın.
Instagram Hesabı Nite Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çalındı ise bunun başlangıçlıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web adres kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde mahal saha linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çalınabilir.
Kovuşturulmaçi arttırmak kucakin kullanılan web siteleri ya da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseriyetle Instagram temassı istediği kucakin şifrenizi alırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir kişi şifrenizi çiletilmek kucakin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çalınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, izlemeçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun kucakin de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişuz farklı metotlarla kandırma ika yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çalınan Instagram Hesabı Nite Geri Alınır?
Instagram hesabı çalınan ya da hacklenen zevat kucakin ne efsus ki çok bir tomar reçete bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok bir tomar destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çalındı” diyerek esasen farklı kişilerin hesabını çalmaya çalışan kişilerin olması.

1.Sistem: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çalışın. Eğer şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi değmeslektirin ve vakit kaybetmeden peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Sistem: Instagram hesabınız çalındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram aritmetik şifreniz değmeslektiğinde veya kullanıcı adınız değmeslektiğinde e-posta hesabınıza başkalık bildirimi alırsınız. Instagram hesabını çsaha saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zati değmeslektirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin olduğunuz maillerde “kullanıcı adı değmeslektirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değmeslektiren sen değilsen, hesabını güvene al” ya da kâh “değmeslekikliği geri al” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslısınız amma ekseriyetle saldırganlar e-posta adresini değmeslektirdiği kucakin sizde bu görüntülük çıkmaz ve düver olarak “asayiş kodu al” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın