Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye insanış, dünya üzerinde mukannen alanlarda ülkemizi temaşa etmesiyle öne çısoy bir Bilim Adamı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak sade başına öne çısoy en oylumlu oranda ilaç bâtınerik patentinin kazı sahibidir. Bu zamana denli yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kolünde çoğu oylumlu adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çalışmak istediği vadiı izam etmek talip Alkoçlar, ılımlığı Metehan Yeşil ile müşterek kurmuş oldukları Ar-Ge adlı programın umumi başkanıdır. Ar-Ge, Uygulayım bilimi Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanın olgun kepezarcığının birlikte farklı etkenleri birleştirerek tezyit çalışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistematik bir yapmacık zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle durmak istemeyen kellearı demeında ülkesini ruzuşeb temaşa fail Alkoçlar, bu zamana denli yaptığı patent kellevuruları ile bile meşhurdur. 143 pare kellevurulmuş ve 280’den bir küme beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin birlikte ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani acil vüruten olaylarda hızlı sonuç alınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilim Ödülü’ne aday olarak gösterilmiştir ve çoğu fen insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle müşterek yeniden bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Yerında çıktı başlıca bir spesiyalist olmasıyla müşterek kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda oylumlu bir öneme malik olan Alkoçlar, Cihan çapında ülke edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk defa sürülen flavonol glikozit esaslı yürütmek üzere antiviral dahişenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu dahişke tam olarak 21 pare bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içerisinde ise umum ortada en çok patent kellevurusunu yaparak Türk Buluş belgesi Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilim Adamı Ödülü’’ kendisine mevdutir.
Yaptığı çalışmalarla beşeriyet geçmişine faydasını hiç sakat etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı dokuması sebebiyle filinta teamüllere her sene imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü özlar elde etse dahi asla çalışmalarından vazgeçmemiş ruzuşeb olarak kendisini Bilim dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez müşterek yürütmek üzere otama yuğrunda vüruttirdiği dahişkeleri keşfederek beşeriyet geçmişine oylumlu bir himmetı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde dayanıklı bilinmese bile temelı muteber molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek harcamak gerekirse PCT onaylı sildenafili içerisinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha bileklü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuştur. Bu icadının kıymeti ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece bilindik şeylerin üzerinde çalışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çalışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çalışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuştur. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içerisinde mevcut birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu ahacık bile muvaffakiyetlı olmuştur. Tek kötü (canip hüküm) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile daha sonrasında ise 25’e andıran ülkede müsaadeı münfailtır. Bilcümle çalışmalarına tam odak çalışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten bile muvaffakiyetlı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sırf Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde bile birbir hayli şirketin şirket ve müessis kadrosunda ülke almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin şerik Sahibi ve Teknolojiden sorumlu başkanıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Uygulayım bilimi Transferleri ile alakalı ve plasman mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden sorumlu başkanıdır.
şimal Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Resi bey çelteksıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma adlı bir Eczanenin Yönetim Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce patent ve vüruttirdiği onlarca dahişkenin birlikte insanoğluna yarayacak teamüller üretmeyi boşlama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta canipıkların geçmesi bâtınin mukannen bir mevsimı beklesek dahi birtakımları kalıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile bâtınerisinden zahmetsiz bir şekilde otama edebilmek bâtınin bu kullanılıyor. Başkaca cinsî teamüllev bozukluğunu da otama buyurmak bâtınin kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış öfkee karşı mukavemetli ve bileklü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı patent kellevurularının 2000 adetine andıranın kazı sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı teamülleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun muvaffakiyetsını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çalışsalar da Alkoçlar her mevsim kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala meşru haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun süreli kapanmalara ve sosyal hayattan ırak zaruri ocak istirahatlarine maruz mütebaki dünya toplumlarında birbir hayli alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir momentum kazanmış durumda.

Konuyla ilgili görüşünü bildirme fail Spektral Holding Yönetim Yerleşmiş Eşbaşkanı Erdal Can Alkoçlar bu yarıyıl ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle kişisel bilişim ve teknolojik çeyiz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Henüz önce lüzumlu ilaç, lüzumlu mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, çıktı ilgili sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına dokumalabilecek en muhik katkı, inovasyonu umumi anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna denli desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine katkısızlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kolünün önde gelen ismi olarak öne çıkmaktadır. Bilim Adamı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine oylumlu miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, şimal Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna nüsha çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da oylumlu vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin müessis ılımlığıdır ve aynı zamanda başkanıdır. Ülkemizde ülke vadi vesair fen adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok oylumlu bir oranda farmasötik dahişen patentinin kazı sahibi olması ve kellevurusunu ilk fail insan olmasıdır. 2010 senesinden bu yana denli yaptığı girizgâhimler ve bulmuş olduğu molekülleri umumi olarak insanlığın asıl ammaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana vadiında çalışmalarını ruzuşeb makroleterek ruzuşeb faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile birbir hayli nöbet Türkiye Yılın Bilim Adamı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde bileğil dar haricinde yani global anlamda da birbir hayli ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı önlemların alınlığını almıştır. ılımlığı olan Metehan Yeşil ile müşterek filinta teamüllere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çalışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz bâtınin yararlı olmasını düşündüğü önlemlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı teamüle yarayacak önlemları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar birbir hayli farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken nüsha faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye kelleladı.

Ülkemizde etkinlik gösteren ve bu alanda çalışmaları mevcut Spektral Mevduat Bankası Eş Resi beyı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış eder yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik vadiındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda ülke vadi bir altın sahası ile müşterek kellelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Kripto varlıklardaki yükselmek bileğteamülikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını katkısızlamanın yolunun durağan eder yahut miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Mevduat Bankası Resi bey Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Tabur’a tabi eroin ruhsatları ile katkısızlanabileceğine uyanıklık çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Tabur eroin ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak meşru madun dokuması ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı katkısızlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile ilgili bile olgun veren Yeşil şu açıklamalarda bulundu: “Yeni hisse modülü(staking) projemize sürekliî güvence olarak teamültiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit işletme müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 adetlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir uygulayım güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Yazanak No.sutaş ve 18.06.2020 yayın zamanı ile düzenlenen Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası yürütmek üzere iki sınai hammadde eroin sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten yapılan kırlı açıklamada telakkilerine ülke maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sıhhatli Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye oylumlu ulanmış eder mizan potansiyeline malik olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve curcunalı yalıtımı lüzumlu olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘çalımını gerçekleştirdiğimiz pomza eroin sahasının ise natürel malzeme dokumasındaki zayiluklar sebebiyle şiddetli derecede ısı ve curcunalı yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan şiddetli oranlarda izolasyon katkısızlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulundu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi halka bildirme planları olduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili eroin sahalarının ılımlı vadede CRIRSCO kriterlerine mütenasip rezerv belirleme raporları düzenlenerek halka bildirmeı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada ülke vadi ayrıntılara bakarak hassaten, TBY Holding sabık kamer İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar gözetiminde Alman Dirlik Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Bir cevap yazın